KAmod DCDC AP63300 (PL)
From Kamamilabs.com - Wiki

Opis
KAmod DCDC AP63300 - Moduł stabilizatora impulsowego z możliwością wyboru napięcia wyjściowego
KAmod DCDC AP63200 to kompaktowy moduł stabilizatora impulsowego. Przy niewielkich wymiarach 24x16 mm działa z napięciem wejściowym do 32 V i obciążeniem wyjściowym do 2 A. Moduł może dostarczać jednego z 3 napięć wyjściowych: 3,3 V, 5 V lub 12 V.
Podstawowe parametry
- Zakres napięcia wejściowego: 3,5…32 V
- Maksymalny prąd wyjściowy ciągły: 1 A
- Maksymalny prąd wyjściowy chwilowy: 2 A (czas działania zależy od warunków termicznych)
- Dostępne napięcie wyjściowe: 3,3 V, 5 V lub 12 V, wybierane konfiguracją zworek SMD
- Napięcie wejściowe powinno być wyższe o co najmniej 1 V od oczekiwanego napięcia wyjściowego
- Wejście przełączające stabilizator do trybu standby
- Przetwornica impulsowa typu AP 63300
- Częstotliwość pracy przetwornicy DC/DC: 500 kHz
- Sprawność: ok. 90% przy obciążeniu 1 A
- Zabezpieczenie przed przepięciami, przeciążeniem i przegrzaniem
- Niewielkie wymiary: 24x16 mm
Wyposażenie standardowe
| Kod | Opis |
|---|---|
| KAmod DCDC AP63300 |
|
Schemat podłączenia
Na krawędzi płytki modułu znajdują się pady z otworami, rozmieszczonymi zgodnie z rastrem 2,54 mm. Można do nich przylutować szpilki goldpin lub przewody. Wejście (WEJ), wyjście (WYJ) oraz masa (GND) zasilania mają po kilka padów, dzięki czemu moduł można optymalnie dopasować do docelowej aplikacji.
Wejście ENA (EN) jest podciągnięte do dodatniego bieguna zasilania (WEJ) i powoduje uruchomienie stabilizatora zaraz po podłączeniu zasilania (wejście ENA może pozostać niepodłączone). Podłączenie masy GND do tego wejścia spowoduje wyłączenie stabilizatora, brak napięcia na wyjściu i znikomy pobór prądu - kilka uA.
Świecenie diody LED D1 sygnalizuje obecność napięcia wyjściowego.

Napięcie wyjściowe
Moduł KAmod DCDC AP63300 jest przygotowany do dostarczania napięcia 3,3 V lub 5 V lub 12 V.
Na spodzie płytki (bottom) znajdują się trzy zworki SMD i każda z nich ma połączone pola. Aby skonfigurować napięcie wyjściowe należy pozostawić połączone pola tylko tej zworki, przy której znajduje się oczekiwana wartość napięcia. Pola pozostałych zworek należy rozdzielić - przeciąć połączenie ostrym narzędziem np. skalpelem. Na rysunkach pokazano konfigurację dla wszystkich wariantów. Rozcięte zworki, w razie potrzeby można ponownie połączyć za pomocą kropli spoiwa lutowniczego.
Napięcie wyjściowe 3,3 V

Napięcie wyjściowe 5 V

Napięcie wyjściowe 12 V

Wymiary
Dokładne wymiary modułu to 24x15,6 mm. Na krawędzi płytki modułu znajdują się pady z otworami, rozmieszczonymi zgodnie z rastrem 2,54 mm. Na płytce znajdują się 2 otwory montażowe o średnicy 3 mm w odstępie 15 mm.
